«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи впливає надбавка за високі досягнення на індексацію доходів

Кількість переглядів3352

Чи впливає надбавка за високі досягнення на індексацію доходів
В грудні 2014 р. працівнику встановили 40%-ву надбавку за високі досягнення в праці. З 01.01.15 р. розмір надбавки знизили до 20%, а в березні підвищили до 30%. Чи зміниться базовий місяць для нарахування індексації доходів?
Відповідь
Так, у Вашому випадку березень 2015 р. буде базовим для проведення індексації доходів. Пояснимо.
Індексації підлягають грошові доходи, які не мають разового характеру, зокрема, зарплата — посадовий оклад, доплати, надбавки, премії тощо (п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, далі — Порядок № 1078). У загальному випадку місяць зростання згаданих доходів вважають базовим для проведення індексації (п. 5 Порядку № 1078).
Як зазначають у Мінсоцполітики (див., наприклад, лист від 11.08.14 р. № 8959/0/14-14/10), надбавку за високі досягнення в праці та за виконання особливо важливої роботи вважають об’єктом індексації, адже вона є складовою зарплати. Тому місяць встановлення такої надбавки, а також місяць, у якому її розмір збільшився порівняно з попереднім періодом, вважають базовим для проведення індексації. У листі Ви вказали, що в березні 2015 р. працівнику збільшили розмір надбавки з 20% до 30%. Тому цей місяць вважають базовим для проведення індексації. Змістовно про порядок індексації зарплати розповіла газета «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2014 р., стор. 12.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.07.2015

Рубрики:

»  Бюджетні установи

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу