«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як у пн правильно вказувати назву підприємства

Кількість переглядів5530

Як у ПН правильно вказувати назву підприємства
Ми — платники ПДВ. Контрагент в ПН вказав назву нашого підприємства скорочено ТОВ замість Товариство з обмеженою відповідальністю(в Виписці, яку надали при реєстрації  такого скорочення немає). Податківці пропустять таку ПН? Чи треба вимагати розрахунок коригування до неї?

Відповідь

За загальними правилами згідно з пп. «в» п. 201.1 Податкового кодексу України в податковій накладній необхідно зазначити повну або скорочену назву, зазначену в статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, — продавця товарів/послуг.

У свою чергу, відповідно до п. 1.1 Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджених наказом Мін’юсту від 05.03.12 р. № 368, найменування юридичної особи повинне містити інформацію про її організаційно-правову форму та назву.
Тобто найменування юрособи складається із двох частин: із організаційно-правової форми (у нашому випадку – товариство з обмеженою відповідальністю) і власне назви (наприклад, «Топінвест»).
Зазначимо, що в нормі п. «в» п. 201.1 ПКУ мова йде про скорочення (яке мусить бути зазначено в статутних документах) саме назви, а не організаційно-правової форми власності.
У вашому випадку скорочено організаційно-правову форму підприємства. Тим паче, абревіатура ТОВ загальноприйнята, тож не буде помилкою, якщо в податковій накладній замість «Товариство з обмеженою відповідальністю» значитиметься «ТОВ». Тобто жодних проблем із відображення податкового кредиту в цій ситуації бути не повинно та вимагати розрахунок коригування немає сенсу.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.07.2015

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу