«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи платити єдиннику орендну плату за землі комунальної та держвласності

Кількість переглядів3411

Чи платити єдиннику орендну плату за землі комунальної та держвласності
Наше підприємство — єдинник 3 групи. Чи маємо ми право користуватися пільгами зі сплати орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває в державній власності?
Відповідь
У розглянутій ситуації орендну плату за землю необхідно вносити в загальному порядку. Пояснимо, чому так.
Підпункт 4 п. 297.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) звільняє юросіб — єдинників третьої групи від обов'язку нарахування, сплати та надання звітності з податку на майно винятково в частині податку на землю за ділянки, використовувані для провадження госпдіяльності.
Як відомо, плата за землю — одна зі складових податку на майно (пп. 265.1.5 ПКУ). У свою чергу, згідно з пп. 14.1.147 ПКУ плата за землю — загальнодержавний податок, що справляється у формі земельного податку й орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, орендна плата  — не земельний податок. Хоч вони обоє — різновид плати за землю. Проте єдинника третьої групи звільнено від сплати земельного податку, а не орендної плати за землю комунальної або державної власності.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.07.2015

Рубрики:

»  Єдиний податок

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу