«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Пам’ятка для працівників про роботу в умовах підвищеної температури повітря

Кількість переглядів13080

Пам’ятка для працівників про роботу в умовах підвищеної температури повітря
Пам’ятка для працівників про роботу в умовах підвищеної температури повітря
Відповідь

1. З метою профілактики перегрівання організму (гіпертермії) необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря +35ºС і вище тривалість періодів безперервної роботи повинна становити 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4-5 годин і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.

 

2. В охолоджуючих приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-25°C.

 

3. Робота при температурі зовнішнього повітря більше +37 ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.

 

4. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин.

 

5. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.


6. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10-15 ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочнокислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.

 

7. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше +30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно один стакан кожні 20 хвилин.


8. Для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендується вживання фруктів і овочів.
Зауважимо, що і раніше МОЗ України опікувався здоров’ям громадян. Добрим прикладом цього є рекомендації, які доповнюють вищенаведені поради й дотримання яких ще більше полегшить працю і відпочинок у спекотних погодних умовах.

 

Наостанок додамо ще декілька важливих нюансів захисту від впливу на здоров’я та працездатність небезпечних літніх погодних умов. Досягти цього дозволить низка заходів щодо ослаблення  негативної дії високої температури у житлових та громадських домах, офісних приміщеннях: 
— застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах;
— застосування вікон із тонованим склом;
— застосування локальних кондиціонерів;
— застосування централізованих систем кондиціювання, охолодження та вентиляції у будинках;
— застосування повітряних завіс на входах у будинки;
— адміністративне регулювання режиму роботи (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, використання кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо);
— застосування звичайних електричних вентиляторів;
— збільшення обідньої перерви працівників до 3-4 годин, виключивши роботу в найжаркіший період з 13 до 16 години (за згодою роботодавця).


На замітку. Питання забезпечення нормативних показників мікроклімату наразі регламентовано будівельними нормами та правилами ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування", затвердженими наказом Мінрегіонбуду України від 25.01.13 р. №24, державними будівельними нормами ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки та споруди. Житлові будинки. Основні положення», «Санітарними нормами мікроклімату виробничих приміщень» (ДСН 3.3.6.042-99), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.99 р. № 42.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.07.2015

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу