«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зарплата за час обстеження й вихідна допомога працівника-призовника: що і як утримувати

Кількість переглядів2377

ЗАРПЛАТА ЗА ЧАС ОБСТЕЖЕННЯ Й ВИХІДНА ДОПОМОГА ПРАЦІВНИКА-ПРИЗОВНИКА: ЩО І ЯК УТРИМУВАТИ
У трудових відносинах з нашим підприємством перебуває працівник, якого призивають на військову службу. Що і як нам потрібно утримувати із сум зарплати, нарахованої йому за час проходження обстеження в райвійськкоматі, і вихідної допомоги при його звільненні у зв'язку із призовом на військову службу?
Відповідь
Оподаткування зарплати. Керуючись нормами Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI, із суми нарахованої зарплати працівника за видами виплат утримують єдиний соцвнесок у розмірі 3,6%. Також не забуваємо про податок на доходи, який слід утримувати із суми нарахованої зарплати, зменшеної на суму єдиного соцвнеску й суму податкової  соціальної пільги (далі – ПСП), якщо така є.
Оподаткування вихідної допомоги. Оскільки вихідна допомога не належить до фонду оплати праці відповідно до п. 3.8 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 27 січня 2004 року № 114/8713, то єдиний соцвнесок із суми вихідної допомоги не утримується. Але для цілей оподаткування податком на доходи згідно з пп. 164.2.18 ПКУ сума вихідної допомоги включається до місячного оподатковуваного доходу призовника й у такому випадку її обкладають податком на доходи за ставками, зазначеними в п. 167 ПКУ. А саме: якщо сума вихідної допомоги менше або дорівнює розміру 10-ти мінзарплат (станом на 1 січня звітного податкового року), то ставка податку на доходи — 15% з усієї суми, а якщо сума вихідної допомоги більше 10-ти мінзарплат (станом на 1 січня звітного податкового року) — 15% із суми, що дорівнює 10-ти мінзарплатам (станом на 1 січня звітного року) плюс 17% із залишку суми.
Зверніть увагу, до вихідної допомоги ПСП не можна буде застосувати пп. 169.2.3 ПКУ. Докладніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 26 за 2011 рік, стор. 48.




У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.05.2011

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу