«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи ліцензується виробництво, імпорт, експорт та торгівля пивом і чи маркується пиво акцизними марками

Кількість переглядів3409

Чи ліцензується виробництво, імпорт, експорт та торгівля пивом і чи маркується пиво акцизними марками
Чи потрібно суб'єктам господарювання, які займаються  виробництвом, імпортом, експортом, оптовою та/або роздрібною торгівлею пивом, одержувати ліцензію? Чи підлягає пиво маркуванню акцизними марками?
Відповідь

З 01.07.15 р. діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/або роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. Фахівці ДФС України роз'яснили нюанси цієї законодавчої вимоги у своєму листі від 19.06.15 р. № 22173/7/99-99-21-02-17.


01.07.15 р. почала діяти нова редакція пп. 14.1.144 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) і ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного й плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" від 19.12.95 р. № 481/ 95-ВР, згідно з якими пиво є алкогольним напоєм (абз. 67, 68 п. 5 р. I, абз. 4 — 6, 9, 10 пп.10 п. 2 р. II Закону України від 28.12.14 р. № 71-VIII).


Якщо у суб'єктів господарювання вже є ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями, то їм одержувати окрему ліцензію на пиво не потрібно. Фіскали запропонували щодо пива, реалізація якого дозволена в місцях торгівлі без обмеження торговельної площі, на лицьовому боці бланка ліцензії зазначати додатково вид алкогольної продукції в дужках — слово «пиво».


Також у листі фіскали підкреслили: усі алкогольні напої зі вмістом спирту етилового понад 8,5% об'ємних одиниць підлягають маркуванню (п. 226.6 ПКУ, ч. 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1251). Для маркування пива міцністю більше 8,5% об'ємних одиниць застосовують акцизні марки АВ ОП і АІ ВП. Залишки пива за кодами товарної позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД, виробленого до 01.07.15 р., не підлягають маркуванню й можуть знаходитися у вільному обігу до повної реалізації.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.07.2015

Рубрики:

»  Патентування й ліцензування

»  Акцизний збір

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу