«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » На практику з профтехзакладів: чи укладати трудовий договір і чи заповнювати трудову

Кількість переглядів5367

На практику з профтехзакладів: чи укладати трудовий договір і чи заповнювати трудову
На нашому підприємстві мають проходити практику учні профтехзакладів. За період практики за виконані роботи ми маємо виплачувати їм зарплату. Підкажіть, будь ласка, чи укладати з такими особами строкові трудові договори, як обкладати виплачену практикантам зарплату та чи вносити запис про період практики у трудову книжку?
Відповідь

Дійсно, опираючись на думку Мінсоцполітики в листі від 20.08.12 р. № 107/021/150-12, можна констатувати: стосунки між практикантами та підприємством щодо виконання робіт та оплати останніх — не трудові відносини.

 

Однак, на нашу думку, можлива альтернативна оцінка сутності відносин між підприємством та практикантом із профтехзакладу. Такі відносини можна розглядати як повноцінні трудові. Адже за виконані роботи юрособа виплачує практиканту саме зарплату. А останню, як відомо, отримують лише ті особи, які перебувають у трудових відносинах. Тож цілком логічно розцінити зарплату таких практикантів як виплату за строковими трудовими договорами. А якщо так, то оподатковувати її потрібно в тому самому порядку, що зарплату працівників.

 

При цьому врахуйте, що податкову соцпільгу  не можна застосувати до учнів, які протягом звітного податкового місяця отримують стипендію. Для більшої певності у своїй правоті підприємство може укласти строкові договори з практикантами з профтехзакладу, ставлячи тим самим бар’єр на шляху ймовірних претензій.


Щодо заповнення трудових книжок, то підприємство має видати учням, які виконували роботу при проходженні виробничої практики, довідки із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади та часу роботи. На підставі таких  документів навчальні заклади зобов'язані забезпечити занесення до трудових книжок студентів та учнів відомостей про роботу (п. 2.16 Інструкції  про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України  від  29.07.93 р. № 58).


Також повідомляємо, що детально ці питання ми розглянули в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 41 за 2015 р. на стор. 7 та 9.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.06.2015

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу