«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Нежитлова нерухомість у власності автотранспортного підприємства: чи платити податок на нерухомість

Кількість переглядів3999

Нежитлова нерухомість у власності автотранспортного підприємства: чи платити податок на нерухомість
Наше автотранспортне підприємство має у власності кілька об'єктів нерухомості, серед яких, зокрема, станції техобслуговування авто, автовокзал, склади тощо. Підкажіть, чи вправі ми не сплачувати податок на нерухомість за такі будівлі ,як за будівлі промисловості?
Відповідь

Справді, пп. «є» пп. 266.2.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) виключив із числа об’єктів обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

 

До появи окремого підзаконного нормативно-правового акта для цілей зазначеного підпункту ПКУ слід використовувати норми Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого й уведеного в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 р. № 507 (далі — ДК 018-2000). Саме він виступає в якості формального критерію віднесення об’єктів нерухомості до тієї чи іншої категорії з метою визначення, чи є вони об’єктами обкладення вказаним податком.


Згідно з ДК 018-2000 будівлі — це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів. Код об’єкта нерухомого майна за ДК 018-2000 зазначають у документації про введення його в експлуатацію.
Будівлі промислові в ДК 018-2000 належать до класу 1251. Він включає криті будівлі промислового призначення, наприклад, фабрики, майстерні, бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства та інші за їх функціональним призначенням. Окрім того, цей клас включає підкласи:
— 1251.1 «Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості;
— 1251.2 «Будівлі підприємств чорної металургії»;
— 1251.3 «Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості»;
— 1251.4 «Будівлі підприємств легкої промисловості»;
— 1251.5 «Будівлі підприємств харчової промисловості»;
— 1251.6 «Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості»;
— 1251.7 «Будівлі підприємств лісової деревообробної та целюлозно-паперової промисловості»;
— 1251.8 «Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості»;
— 1251.9 «Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне».


Водночас звертаємо вашу увагу, що згідно з ДК 018-2000 станції технічного обслуговування автомобілів належать до підкласу 1230.3 класу 1230 «Будівлі торговельні», автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту — до підкласу 1241.1 класу 1241 «Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв'язку та пов'язані з ними будівлі», склади спеціальні товарні, складські майданчики, склади універсальні, склади та сховища інші — до класу 1252 «Резервуари, силоси та склади». Тобто такі об’єкти не належать до будівель промисловості, звільнених від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.06.2015

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Нерухомість

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу