«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Оренда частини торгового залу

Кількість переглядів4517

Оренда частини торгового залу
Чи можна здати в оренду частину торгового залу для продажу алкогольних напоїв?
Відповідь

За ч. 1 ст. 760 Цивільного кодексу України предметом договору найму (оренди) може бути річ, яка має індивідуальні ознаки й зберігає свій первісний вигляд за неодноразового використання. Аналогічну за своєю суттю норму містить і ч. 2 ст. 283 Господарського кодексу України. Предметом договору оренди (найму) нерухомого майна вважають нерухомість, тобто будівлі, інші капітальні споруди та їхні окремі частини (приміщення). Водночас чинне законодавство не містить прямої заборони на передачу в оренду (найм) частини приміщення, тож на практиці такі договори укладають. При цьому сторони відповідного договору повинні чітко визначити об’єкт оренди, тобто яка саме частина приміщення передається орендареві. Як правило, це роблять зазначаючи розташування та площі орендованої площі на плані, який виступає невід’ємним додатком до договору оренди.


Відокремити орендовану частину приміщення від решти перегородками законодавство не вимагає, а отже, урегулювання цього питання, на нашу думку, залишається на розсуд сторін і може бути вирішено зазначенням відповідної умови в договорі чи погодження іншим чином (скажімо, шляхом обміну листами).


В інших аспектах оренда частини приміщення не відрізняється від оренди приміщення або будівлі й регулюється відповідними нормами Цивільного кодексу України, зокрема стосовно форми договору. Передання орендарю об’єкта оренди оформляють відповідним документом (актом), який підписують сторони договору. Із цього моменту починають обчислювати строк договору оренди, якщо іншого не встановлено ним же.


Звертаємо Вашу увагу на те, що місце реалізації алкогольних напоїв повинно мати торговельну площу не менше 20 кв. м (абз. 14 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР).

 

При цьому торгова площа включає площі, зайняті під прилавки, стелажі та інше обладнанням, установлене в торговому залі. У свою чергу, площу, зайняту під фасадні вітрини, не включають до торгової площі.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.06.2015

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Торгівля

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу