«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Пн внесено до єрпн із запізненням: який період зазначати у додатку д5 деки

Кількість переглядів17356

ПН внесено до ЄРПН із запізненням: який період зазначати у додатку Д5 деки
Якщо податкова накладна була зареєстрована у реєстрі з порушенням строків реєстрації, то ми її відносимо в податковий кредит в періоді її реєстрації. А який період складання податкової накладної зазначати в додатку № 5 Декларації з ПДВ: період виписки податкової накладної чи період її реєстрації?
Відповідь

Справді, право на податковий кредит на підставі податкової накладної (далі — ПН), яку внесли до Єдиного реєстру ПН (далі — ЄРПН) із порушенням 15-денного терміну реєстрації, Ви як покупець маєте в тому періоді, у якому її внесено до реєстру, а не в періоді її виписки. Таке твердження містить пряма норма п. 198.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).  


Її сума потрапляє у відповідний рядок декларації з ПДВ та у колонку 3 табличної частини розділу ІІ додатка Д5 до декларації. При цьому у додатку Д5 до такої ПН зазначають інформацію про «Період складання податкових накладних, інших документів».


Підтверджують це й фіскали у відповіді в категорії 101.27 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу: «в колонці 3 — вказується період складання податкових накладних, наприклад: «січень 2015 року» або «І квартал 2015 року»».


Нагадаємо, що ПН складають за першою подією на дату виникнення ПДВ- зобов’язань згідно зі ст. 187 ПКУ.
Відповідно, у додатку Д5 указують період виписки (складання) ПН, а не її реєстрації. Навіть якщо в декларації покупця вона опинилась у періоді її реєстрації в ЄРПН, наступному за її випискою.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 09.06.2015

Рубрики:

»  ПДВ

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу