«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підакцизні товари в підсумковій пн: як правильно заповнити

Кількість переглядів4212

Підакцизні товари в підсумковій ПН: як правильно заповнити

Підкажіть, будь ласка, як правильно скласти податкову накладну за результатами дня? Чи потрібно зазначати код УКТ ЗЕД для кожного підакцизного товару чи можна записати загальною сумою? Які штрафи передбачені за порушення?

 

Відповідь
Нормативними актами не передбачено особливостей заповнення табличної частини податкової накладної (далі — ПН) за підсумками дня. Тому за загальними вимогами у ній необхідно зазначати повну номенклатуру проданих товарів.
При цьому раніше контролери рекомендували у графі «Номенклатура товарів/послуг продавця» записувати «Товари в асортименті», тобто вказувати продані товари підсумковою сумою за день. Але у зв'язку з масштабними змінами в нормативних актах на сьогоднішній день їх відповідь перебуває в категорії скасованих. Втім, ми, як і раніше, вважаємо, що даними рекомендаціями можна послуговуватися і наразі. Докладніше про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 18 за 2015 р., стор. 26.
Водночас у чинній відповіді в категорії 101.19 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу фіскали у разі постачання підакцизних та імпортованих товарів все-таки вимагають, щоб у графі 4 табличної частини ПН зазначали їхні коди УКТ ЗЕД. При цьому в платника податків є можливість згрупувати продані товари за групами, що відповідають певному коду УКТ ЗЕД.
Тобто, як бачимо, згідно з вимогами контролерів у ПН за підсумками дня під час реалізації імпортних і підакцизних товарів слід зазначати їхні коди УКТ ЗЕД.
Що ж до штрафів, то контролери тут мають право застосувати штраф за порушення порядку ведення податкового обліку згідно зі ст. 1631 Кодексу адміністративних правопорушень у розмірі від 5 до 10 НМДГ (від 85 грн до 170 грн).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.05.2015

Рубрики:

»  ПДВ

»  Готель, ресторан, кафе (ГоРеКа)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу