«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як сільгоспвиробникам оподатковувати експорт зернових

Кількість переглядів4898

Як сільгоспвиробникам оподатковувати експорт зернових
Підкажіть, будь ласка, чи звільняються сільськогосподарські виробники при експорті зернових культур від оподаткування ПДВ, або ж оподатковуються за нульовою ставкою? Що робити з податковим кредитом за цими культурами?
Відповідь
Згідно із чинним законодавством, а саме п. 152 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) експорт зернових культур товарних позицій 1001 — 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД звільняються від оподаткування ПДВ.
Тобто всі без виключення суб’єкти господарювання, які здійснюють експорт зазначених зернових та технічних культур, у т.ч. і сільськогосподарські виробники, з 01.01.15 р. здійснюють звільнену від оподаткування ПДВ операцію.
Відповідно, якщо раніше такі культури були придбані з ПДВ та його сума була включена до податкового кредиту — необхідно в цій сумі донарахувати податкові зобов’язання та виписати податкову накладну, зазначивши в ній тип причини під номером «09» (п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 22.09.14 р. № 957).  
Цього вимагає пп. б п. 198.5 ПКУ: платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, передбачені ПКУ, податкові накладні за товарами/послугами під час придбання яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування, зокрема відповідно до підрозд. 2 р. XX ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.05.2015

Рубрики:

»  ПДВ

»  Виробництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу