«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може демобілізований взяти невикористану відпустку

Кількість переглядів6637

Чи може демобілізований взяти невикористану відпустку
 Працівника було мобілізовано 04.04.14 р. Демобілізували його 24.03.15 р. Підкажіть, чи має співробітник право взяти невикористану відпустку за 2014 рік?
Відповідь
Так, демобілізований працівник має право скористатися невикористаною щорічною відпусткою, яка накопичена за час військової служби. Адже ч. 7 ст. 79 Кодексу законів про працю та ч. 2 ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР проти цього не заперечує. Право на щорічну основну відпустку мають усі без виключення наймані працівники.
При цьому період, протягом якого за мобілізованим зберігали середній заробіток та робоче місце, входить до стажу, що надає право на щорічну відпустку (п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). До речі, як обчислити компенсацію відпускних мобілізованому працівнику (у разі його звільнення) — підкаже газета «Все про бухгалтерський облік» № 25 за 2015 р., стор. 26. А чи треба звільняти працівника, якщо спливає рік після його мобілізації, ми розповіли в тому ж номері на стор. 25.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.04.2015

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу