«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як списати до витрат затрати на ремонт ресторану

Кількість переглядів3544

Як списати до витрат затрати на ремонт ресторану
Чи можна визнавати витратами, пов'язаними з госпдіяльністю фізособи-підприємця, повністю оплачені витрати на придбання будматеріалів, робіт, послуг (призначених для ремонтно-будівельних робіт на об'єкті) з подальшим їх занесенням до книги доходів та витрат в 2015 році? Оскільки дохід від ресторану буде отриманий у наступних періодах після початку його експлуатації.
Якщо ні, то чи можна проводити капіталізацію активу на бухгалтерському рахунку 15 з подальшим введенням в експлуатацію й поступовим відображенням витрат у вигляді нарахованої амортизації?
Відповідь
Витрати, пов'язані з ремонтом ресторану (вартість будівельних матеріалів і робіт, послуг), підприємець може в повній сумі включити до складу витрат, які беруть участь при визначенні чистого оподатковуваного доходу, але тільки за умови наявності доходів від його експлуатації.
Як відомо, пп. 177.4.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) дозволяє підприємцям-загальносистемникам ураховувати в складі витрат витрати на ремонт і експлуатацію майна, яке використовується в господарській діяльності. До таких витрат у розглянутому випадку варто віднести вартість будівельних матеріалів, які пішли на ремонт ресторану, й суми, оплачені за пов'язані з цим ремонтом послуги й роботи.
Тобто, оскільки підприємець не веде бухобліку, такі витрати не потрібно амортизувати, а можна в повній сумі відобразити в Книзі обліку доходів і витрат у складі витрат підприємця. Щоправда, коли вже до складу витрат підприємця потрапляють тільки документально підтверджені витрати, пов'язані з отриманими доходами (п.п. 177.2, 177.4 ПКУ), зробити запис у Книзі можна буде лише в день, коли ресторан принесе перший свій дохід (виручку від реалізації страв). Розуміємо, йдеться про досить велику суму. Якщо так, то наприкінці року сума чистого доходу може мати від'ємне значення. Тобто буде отримано збиток, сума якого на наступний рік не переходить.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.05.2015

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Готель, ресторан, кафе (ГоРеКа)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу