«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Хто не зможе отримати житлову субсидію

Кількість переглядів8387

Хто не зможе отримати житлову субсидію
Підкажіть, будь ласка, які з 1 травня цього року залишаться обмеження щодо матеріального стану для осіб, котрі хочуть отримувати житлову субсидію? В університеті вчиться донька, і я плачу за її навчання. Чи вплине це на можливість отримати субсидію?
Відповідь

З 1 травня існуватиме всього два обмеження для призначення житлової субсидії. І проведення витрат на оплату за навчання серед них немає. Розповімо про них у деталях.


Обмеженнями з матеріального стану для призначення житлової субсидії опікується п. 5 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою КМУ від 21.10.95 р. № 848 (далі – Положення № 848).


Він містить дві перешкоди на шляху до субсидії. Зазначимо їх.


1. Якщо хтось із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (фактично проживаючих орендарів), яким нараховують плату за житлово-комунальні послуги, протягом останніх 12 місяців до дати звернення за субсидією придбав на суму понад 50 000 грн:
 - земділянку, квартиру, будинок чи автомобіль (інший транспорт);
 - будматеріали, отримав послуги будівництва, телефонного зв'язку (у т.ч. мобільного), а також оплатив ремонт житла, авто;
- інші товари довгострокового вжитку;
- медпослуги, не пов’язані із забезпеченням життєдіяльності.
У деяких виключних випадках, за рішенням райдержадміністрацій чи виконкомів,  субсидії можуть призначати, навіть якщо були покупки на суму понад 50 000 грн. Але це рішення приймають на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства (п. 51 Положення № 848).


2. Якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державний соцінспектор з'ясував, що будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (фактично проживаючих орендарів) має не задекларовані додаткові джерела для існування. Зокрема:
- здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину;
- працює без оформлення трудових відносин;
- отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільгосптехніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо.


До речі, про всяк випадок зазначимо: орендар також має право на  житлову субсидію. Звісно, за умови, що складено договір оренди (найму) житла і на Вас оформлений рахунок щодо сплати житлово-комунальних послуг.


Детальніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 37 за 2015 рік, на стор.7.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.04.2015

Рубрики:

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу