«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємець-загальносистемник надає послуги оцінки, техобслуговування й ремонту авто: чи потрібен торговий патент

Кількість переглядів3600

ПІДПРИЄМЕЦЬ-ЗАГАЛЬНОСИСТЕМНИК НАДАЄ ПОСЛУГИ ОЦІНКИ, ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ Й РЕМОНТУ АВТО: ЧИ ПОТРІБЕН ТОРГОВИЙ ПАТЕНТ
Чи необхідно приватному підприємцеві на загальній системі оподатковування придбавати торговий патент для оцінної діяльності й діяльності з техобслуговування й ремонту авто?
Відповідь
Види діяльності, на які необхідно одержувати торговельні патенти, зазначені в пп. 267.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Серед них немає послуг оцінки. У той же час техобслуговування й ремонт автомобілів названі в Переліку платних побутових послуг, на здійснення діяльності з надання яких придбавається торговий патент, затвердженому постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1258. До платних побутових послуг відносять побутові послуги для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також із використанням інших форм розрахунків (пп. 14.1. 151 ПКУ). Тому, якщо підприємець надає послуги з ремонту автомобілів фізосіб, йому необхідно придбати торговий патент. Якщо ж він ремонтує авто винятково юросіб, йому не потрібен торговий патент. Хоча ДПАУ вважає, що діяльність із ремонту авто підлягає патентуванню незалежно від статусу замовника (див. лист від 17.06.10 р. № 3722/н/15-0114, з текстом і коментарем до якого ви можете ознайомитися в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 74 за 2010 р., на стор. 18). Але це суперечить нормативним документам.
Тому підприємцеві, який займається оцінною діяльністю або надає послуги з ремонту автомобілів тільки юрособами, придбавати торговий патент не потрібно. А підприємцеві, що ремонтує авто фізосіб, без нього не обійтися.
Для придбання торгового патенту необхідно звернутися до податкової інспекції із заявкою й оригіналами (нотаріально засвідченими копіями) документів, на підставі яких її заповнено. Відомості, які зазначають у такій заявці, наведено в пп. 267.4.1 ПКУ. Докладніше про плату за торговий патент — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 114 за 2010 р., стор. 68.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.05.2011

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Патентування й ліцензування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу