«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Куди і з чим звертатися для призначення житлової субсидії

Кількість переглядів9790

Куди і з чим звертатися для призначення житлової субсидії
Розкажіть будь-ласка, куди необхідно звертатись за призначенням житлової субсидії та які документи з 1 травня цього року брати з собою?
Відповідь

Для призначення житлової субсидії можна поштою надіслати документи до органу соцзахисту населення за місцем реєстрації. Як альтернативний варіант – одному з членів сім'ї, на котрого оформлено рахунок для сплати житлово-комунальних послуг (далі – ЖК-послуги), потрібно прийти туди з паспортом та документами. Орендарю треба звертатись за фактичним місцем проживання.


Для того, щоб максимально прибрати бюрократію, урядовці доручили підприємствам, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, надіслати бланки документів споживачам. Найпевніше за все вони вже мали прийти Вам разом з квитанціями на оплату ЖК-послуг.


Перелік таких документів звузився лише до двох складових. Для призначення субсидії потрібно подати:
- заяву про призначення житлової субсидії (далі – заява). В ній Ви зазначаєте, зокрема, перелік отримуваних ЖК-послуг та організацій, які їх надають. У графі «Примітки» вказують про наявність чи відсутність лічильника по відповідному виду ЖК-послуг.


- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі – декларація). Там вказують доходи  за минулий календарний рік зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (фактично проживаючих орендарів).


Якщо за допомогою звертається орендар, то він також має надати ще договір оренди (найму) приміщення.
Усю іншу інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій, а також для підтвердження поданих заявником відомостей, на запит органу созахисту населення мають надати постачальники ЖК-послуг, ОСББ, ЖБК, ВНЗ, відповідні держустанови тощо. Тобто довідку про доходи для кожного члена сім'ї1 подавати не потрібно. Вимагати від споживачів інші документи, окрім вище перелічених, заборонено.

__________________________

1 Якщо заявник забажає для призначення субсидії враховувати доходи не за рік, а за півроку, тоді він має підтвердити такі доходи довідками про доходи.


Субсидію призначають на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. Після закінчення цього терміну отримання субсидії органи соцзахисту розраховують субсидію на наступний період автоматично, про що письмово повідомляють громадян, які до них зверталися. Тож наступного разу подавати заяву та декларацію вже не потрібно.


Розширено про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 37 за 2015 рік. на стор. 4.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.04.2015

Рубрики:

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу