«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно коригувати середній заробіток, якщо у розрахунковому періоді збільшувався заробіток

Кількість переглядів6418

Чи потрібно коригувати середній заробіток, якщо у розрахунковому періоді збільшувався заробіток
Приватний підприємець надає найманому працівнику щорічну основну відпустку. У розрахунковому періоді відбувалося збільшення тарифної ставки співробітника. Підкажіть, чи потрібно при розрахунку середньої зарплати здійснювати коригування?
Відповідь

Так, коригувати середній заробіток у описаному вами випадку треба обов’язково.

 

Адже право на відпустку, відповідно, і на відпускні мають усі без винятку наймані працівники. Тому всі роботодавці, у тому числі й приватні підприємці, повинні розраховувати середній заробіток для оплати працівникам часу їх відпустки, керуючись нормами Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).


А згідно з п. 10 Порядку № 100 у разі підвищення тарифних ставок як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, зарплату за час до підвищення (включаючи премії та інші виплати, що беруть участь в обчисленні середньої зарплати) коригують на коефіцієнт їх підвищення. Утім робити це приватний підприємець може за наявності в нього фінансових можливостей. Тобто, якщо, наприклад, зарплата працівника зросла на 10%, то коефіцієнт коригування не обов’язково повинен бути 1,1. Його величина може бути, скажімо, 1,01.


Докладно про механізм коригування середнього заробітку — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 48 за 2014 р., стор. 43.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.03.2015

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу