«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Отримали страхове відшкодування по дтп: коли утримувати податок на доходи

Кількість переглядів6183

Отримали страхове відшкодування по ДТП: коли утримувати податок на доходи
Чи треба утримувати податок на доходи із суми страхового відшкодування по ДТП (КАСКО), якщо немає довідки ДАІ? На місце аварії виїжджав тільки аварійний комісар.
Відповідь

Страхове відшкодування страховик виплачує відповідно до умов договору страхування на підставі заяви страхувальника та страхового акта (аварійного сертифіката), складеного страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 р. № 85/96-ВР).


Згідно з абз. «б» пп. 165.1.27 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи не включається, зокрема, сума страхового відшкодування, отримана платником за договором страхування від страховика-резидента, за умови, що під час страхування майна сума страхового відшкодування не перевищує вартості застрахованого майна, визначеної за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшеної на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій).

 

Тож якщо сума страхового відшкодування перевищує вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення договору страхування, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), податковий агент (страховик) із суми такого перевищення утримує та перераховує до бюджету податок на доходи за ставкою 15% (17%) (пп. 2.2 р. ІІ Порядку застосування підпунктів 165.1.27 та 165.1.28 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України щодо страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум та пенсійних виплат, отримуваних платником податку за договорами страхування, недержавного пенсійного забезпечення, пенсійного вкладу та довірчого управління, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 24.12.10 р. № 997).

 

Таким чином, наявність чи відсутність довідки, виданої представниками ДАІ, не впливає на оподаткування суми страхового відшкодування, виплаченого страховою компанією фізособі за договором страхування авто.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.03.2015

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу