«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Послуги орендованого рентгенкабінету: з пдв чи без

Кількість переглядів7120

Послуги орендованого рентгенкабінету: з ПДВ чи без
Комунальне підприємство «Районна стоматологічна поліклініка» (далі — комунальне підприємство) розташоване в одному приміщенні з бюджетною стоматологією що перебуває в підпорядкуванні центральної районної лікарні (далі — ЦРЛ). У складі бюджетної стоматології є рентгенкабінет, який надає послуги й пацієнтам зазначеного комунального підприємства. Комунальне підприємство на підставі договору з ЦРЛ розробило свою ціну, до якої входить вартість послуги рентгенкабінету, вартість плівки (закуповує комунальне підприємство),послуги комунального підприємства, прибуток.
Наприкінці місяця ЦРЛ виставляє рахунок комунальному підприємству за послуги рентгенкабінету. Запитання: чи є послуги рентгенкабінету медичними (з охорони здоров'я), чи має обкладати ПДВ ці послуги ЦРЛ, а отже, і комунальне підприємство?
Відповідь

Як Ви правильно відзначили, згідно з пп. 197.1.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) постачання послуг з охорони здоров'я медзакладами звільнено від обкладення ПДВ (крім послуг, перелічених у пп.пп. «а» — «о» пп. 197.1.5 ПКУ). Однак за умови, що в останніх обов'язково має бути ліцензія на надання таких послуг. В іншому випадку ПДВ-пільга не застосовується.


Винятків пп.пп. «а» — «о» пп. 197.1.5 ПКУ, на які не поширюється ПДВ-пільга, послуги рентгенкабінету не потрапляють, тому докладніше розглянемо дотримання критерію про наявність ліцензії.


Ліцензування медичної практики регулюється п. 20 ч. 3 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-ІІІ, а також Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров'я від 02.02.11 р. № 49.


Так, у ліцензії вказують лікарські спеціальності відповідно до номенклатури лікарських спеціальностей, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про подальше вдосконалення атестації лікарів» від 19.12.97 р. № 359, і спеціальності молодших фахівців з медичною освітою відповідно до вимог наказу МОЗ України «Про атестацію молодших спеціалістів із медичною освітою» від 23.11.07 р. № 742.


Відповідно, для провадження діяльності з медичної практики з рентгенології в закладах охорони здоров'я стоматологічного профілю, до яких згідно з переліком закладів охорони здоров'я, затвердженим наказом МОЗ від 28.10.02 р. № 385, належить і стоматологічна поліклініка, остання повинна одержати ліцензію з лікарської спеціальності «рентгенологія» або згідно з фахом молодшого спеціаліста з медичною освітою. Про це говорять і фахівці МОЗ у листі від 20.07.10 р. № 17.01.13-58/2622.  


Висновок: надання послуг рентгенкабінету потрапляє під дію пільги пп. 197.1.5 ПКУ і такі операції не обкладають ПДВ за умови, що медзаклад має ліцензію на провадження медичної практики та в переліку спеціальностей, зазначених в останній, є «рентгенологія». Тому якщо така спеціальність буде зазначена тільки в ліцензії ЦРЛ, у розпорядженні якої перебуває рентгенкабінет, а в комунального підприємства буде відсутня, то постачання послуг рентгенкабінету пільгуватиметься лише у ЦРЛ. Якщо ж фах «рентгенологія» буде зазначено в переліку спеціальностей у ліцензіях як у ЦРЛ, так і в комунального підприємства, то операції з надання рентгенпослуг не обкладають ПДВ в обох випадках.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.03.2015

Рубрики:

»  Патентування й ліцензування

»  ПДВ

»  Бюджетні установи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу