«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Нецільова благодійна допомога фізособі: які податки утримувати

Кількість переглядів7928

Нецільова благодійна допомога фізособі: які податки утримувати
Підприємство надало вже колишньому співробітникові благодійну допомогу на операцію в сумі 5000 грн. Чи обкладати цю суму податком на доходи, військовим збором, єдиним внеском?
Відповідь

Суму благодійної допомоги, наданої безпосередньо фізособі, підприємство — податковий агент обкладає тільки податком на доходи і військовим збором. Оскільки сума такої допомоги не є базою для нарахування єдиного внеску (ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI).


Зауважимо, матеріальна допомога, яку підприємство в цьому випадку надає колишньому працівникові, уважається нецільовою благдопомогою. Суму останньої в межах граничного розміру (у 2014 році — 1710 грн) податком на доходи не обкладають. А суму перевищення обкладають податком на доходи за ставками 15% (17%) (пп. 170.7.3, п. 167.1 ПКУ) і військовим збором за ставкою 1,5% (пп. 1.2 п. 161 підр. 10 р. ХХ ПКУ).


Водночас, якщо підприємство виплачує цільову благодійну допомогу безпосередньо закладу охорони здоров'я як компенсацію вартості платних послуг лікування фізособи, її сума (у будь-якому розмірі) не включається до оподатковуваного доходу фізособи — одержувача такої допомоги (пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.03.2015

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу