«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Дивіденди: ставка податку на доходи

Кількість переглядів4882

Дивіденди: ставка податку на доходи
За якою ставкою податку на доходи обкладати дивіденди за другий квартал 2014 року: 5% або 15%?
Відповідь

Протягом усього 2014 року із суми дивідендів, виплачуваних на користь учасника-фізособи, утримують податок на доходи за ставкою 5% (п. 167.2, пп. 170.5.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

 

Виняток — тільки виплата дивідендів за привілейованими акціями чи іншими корправами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів або суми, більшої від суми виплат, розрахованої на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податків. Адже такі дивіденди з метою оподаткування прирівнюють до виплати зарплати (пп.пп. 153.3.7, 170.5.3 ПКУ).

 

Тому такі дивіденди обкладають податком на доходи за ставками 15% (17%) (п. 167.1 ПКУ). Про оподаткування дивідендів див. у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 30 за 2014 р., стор. 11.


З 01.01.15 р. дивіденди обкладають податком на доходи за прогресивною шкалою (за ставками 15%, 20%, 25%) (пп. 164.2.8, п. 167.1 ПКУ, абз. 2 п. 1 р. IV Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.14 р. № 1166-VII). Докладніше — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 39 за 2014 р., стор. 13.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.03.2015

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу