«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Засновник і директор підприємства в одній особі: чи законно

Кількість переглядів7905

ЗАСНОВНИК І ДИРЕКТОР ПІДПРИЄМСТВА В ОДНІЙ ОСОБІ: ЧИ ЗАКОННО
Один із засновників нашого ТОВ є також його директором. Чи не суперечить це вимогам чинного законодавства?
Відповідь
Ні, це непротизаконно, оскільки прямої заборони щодо такої ситуації українське законодавство не містить. А от положення, що допускають таку можливість, можна знайти в ч. 2 ст. 65 Господарського кодексу України. Вони полягають ось у чому: власник здійснює свої права щодо керування підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства або інших установчих документів. Таким чином, одна особа може бути засновником підприємства й одночасно бути директором цього ж підприємства.   
Хотілося б додати, що норму, яка прямо забороняє подібне сумісництво, було передбачено в Законі України «Про принципи запобігання та протидії корупції» від 11.06.09 р. № 1506-VI, що втратив чинність  05.01.11 р.
Таким чином, на даний момент у чинному законодавстві немає норми, яка забороняє засновникові бути директором у створеному ним ТОВ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.05.2011

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Кадрове діловодство

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу