«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Пдв на отримані аванси туроператори не нараховують

Кількість переглядів4455

ПДВ на отримані аванси туроператори не нараховують
Коли туристичний оператор має нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі отримання попередньої оплати за турпослуги від клієнта?
Відповідь
ВІДПОВІДЬ:
Податкові зобов’язання при постачанні послуг туроператори формують на дату оформлення документа, що засвідчує факт постачання турпродукту (турпослуги).

Відповідно, при отриманні авансу туроператор ПДВ-зобов’язання не нараховує, а робить це в момент оформлення відповідного документа.

Базою оподаткування в такому випадку буде винагорода туроператора у вигляді різниці між вартістю поставленої турпослуги та витрат, зазнаних таким туроператором внаслідок її придбання.

В свою чергу, до податкового кредиту туроператор має право віднести тільки ті суми ПДВ за придбаними товарами (послугами), які не включають у вартість турпослуги (турпродукту) та підтверджені правильно оформленою податковою накладною.

Аналогічної думки і фіскали у категорії 101.29.03 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

До теми також читайте:
- Туроператор анулював реєстрацію платника ПДВ: чи потрібно нараховувати зобов'язання на аванси — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 16 за 2015 р. на стор. 33.
- Касові апарати в турдіяльності — together forever — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 12 за 2015 р. на стор. 16

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.02.2015

Рубрики:

»  Туристична діяльність

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу