«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Списання зіпсованих тмц обумовить нарахування пдв

Кількість переглядів13107

Списання зіпсованих ТМЦ обумовить нарахування ПДВ

Чи потрібно нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ при списанні зіпсованих ТМЦ?

Відповідь
Списання зіпсованих ТМЦ означає, що їх уже не можна використовувати в госпдіяльності платника ПДВ. Тому, якщо при їх придбанні зафіксовано податковий кредит, то на підставі пп. «г» п. 198.5 Податкового Кодексу України (далі — ПКУ) потрібно нарахувати зобов'язання в податковому періоді, в якому списують ці ТМЦ.

Базу оподаткування визначають виходячи із ціни придбання ТМЦ (п. 198.5 ПКУ), а дату нарахування зобов'язання — на підставі первинного документа, яким оформили списання зіпсованих ТМЦ. Цією датою виписують податкову накладну, яку реєструють в Єдиному реєстрі.

Читайте також:
- Списання зіпсованих товарів: відображення в бухобліку — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 110 за 2014 р., стор. 46
- Зіпсований покупцем товар: податковий облік — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 103 за 2014 р., стор. 47
- Чи потрапить до витрат загальносистемника вартість зіпсованого товару — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 97 за 2014 р., стор. 20
- Псування продукції при зберіганні: як списати й відобразити в обліку — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 54 за 2014 р., стор. 14

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.02.2015

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу