«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Податок на доходи: дістаємо подарунки з-під ялинки-2015

Кількість переглядів4277

Податок на доходи: дістаємо подарунки з-під Ялинки-2015
Коментар до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.14 р. № 71-VIII
Відповідь
Ставки податку на доходи з 01.01.15 р.
Податок на доходи з виплат, нарахованих (виплачених, наданих), зокрема, у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує 10 розмірів мінзарплати, установленої законом на 1 січня звітного податкового року, як і раніше, становить 15% від бази оподаткування. Тут маємо нагадати, що відповідно до Закону про Держбюджет-2015 на 1 січня 2015 року встановлено мінзарплату в розмірі 1218 грн. Тож, як і у 2014 році, межа для утримання 15% податку на доходи — 12180 грн.
А ось із суми перевищення (себто коли база оподаткування, визначена з урахуванням норм п. 164.6 ПКУ, понад 12180 грн) з нового року по­трібно утримувати 20% податку на доходи.
Так само підприємці-загальносистемники та самозайняті особи застосовуватимуть ставку 20% до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує
10 мінзарплат станом на 1 січня звітного року (у 2015 р. — 12180 грн).
Усі пасивні доходи (крім дивідендів за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами — платниками податку на прибуток підприємств) відтепер обкладатимуть за ставкою 20%.
Зміни в базі оподаткування
Черговий "подарунок" для "заможних" пенсіонерів! У пп. 164.2.19 ПКУ передбачили, що відтепер податком на доходи обкладатимуть суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з ПФУ чи бюджету згідно із законом, якщо їх величина перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року (у 2015-му говоримо про межу в 3654 грн (1218 грн х 3)). Податок за ставкою 15% (20%) утримуватимуть із частини такого перевищення. Як і раніше, податок утримуватимуть також із пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Всі коментарі до змін у Податковому кодексі України знайдете у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 3 за 2015 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.01.2015

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу