«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Мораторії на штрафи та перевірки

Кількість переглядів6534

Мораторії на штрафи та перевірки
Коментар до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.14 р. № 71-VIII
Відповідь
Перше полегшення, передбачене для платників Законом про податкову реформу, має ось такий вигляд. За наслідками діяльності у 2015 р. штрафні (фінансові) санкції не застосовують до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з указаного податку та повноти його сплати.
Друге полегшення — просто неймовірне на перший погляд: перевірки у 2015 та 2016 роках юросіб та фізосіб-підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн за попередній календарний рік можливі виключно з дозволу КМУ, за заявкою самого суб'єкта господарювання, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК. Простіше кажучи, якщо дохід за минулий рік не перевищив 20 млн грн, то податкова перевірка будь-якого ґатунку можлива лише за урядовим чи суддівським дозволом, за вашим власним бажанням чи в рамках кримінальної справи.
Утім традиційно передбачили й такі винятки із цього правила.
По-перше, мораторій не діє щодо суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють, та/або реалізують підакцизні товари, якщо їх перевіряють на предмет дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи, єдиного соціального внеску, відшкодування ПДВ.
По-друге, з 01.07.15 р. дозволені перевірки з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) платників єдиного податку другої і третьої (фізособи-підприємці) груп. Імунітет збережуть тільки ті, які здійснюють діяльність на ринках чи продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі.
Водночас не зможуть до 01.01.17 р. перевіряти з питань дотримання порядку застосування РРО тих платників єдиного податку другої і третьої груп, які з 01.01.15 р. до 30.06.15 р. включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО.

Всі коментарі до змін у Податковому кодексі України знайдете у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 3 за 2015 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.01.2015

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу