«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зміна системи загальнодержавних та місцевих податків і зборів

Кількість переглядів4302

Зміна системи загальнодержавних та місцевих податків і зборів
Коментар до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.14 р. № 71-VIII
Відповідь
Для початку нормотворці переформатували перелік податків та зборів, визначений ПКУ. Загальнодержавних податків тепер сім: на прибуток, на доходи фізосіб, на додану вартість, акцизний, екологічний, а також рентна плата та мито.
Місцевих податків лише два — на майно та єдиний. Але це лише на перший погляд, адже податком на майно іменують фактично три самостійні податки: транспортний, на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плату за землю (вона втратила статус загальнодержавного податку).
Схожі невибагливі хитрощі мають місце, скажімо, і стосовно рентної плати, яка де-факто об'єднала собою різноманітні збори за природні ресурси, передбачені попередньою версією ПКУ. Щодо місцевих зборів, то їх два — за місця для паркування транспортних засобів та туристичний. Як бачите, зник збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, себто придбавати торгові патенти більше не потрібно.
До повноважень сільських, селищних, міських рад додали встановлення в межах, визначених ПКУ, ставок акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Поки відповідна рада потрібне рішення не прийме, указаний податок, а також інші місцеві податки (за винятком плати за землю) справлятимуть із засто­суванням мінімальної ставки, визначеної в ПКУ.
А ось коли місцева рада не спроможеться визначити розмір плати за землю, то її справлятимуть із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому застосують таку плату.

Всі коментарі до змін у Податковому кодексі України знайдете у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 3 за 2015 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.01.2015

Рубрики:

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу