«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Інвентаризація при зміні керівника підприємства

Кількість переглядів9556

Інвентаризація при зміні керівника підприємства
Чи потрібно проводити інвентаризацію у випадку зміни керівника підприємства?
Відповідь
Необхідність проведення інвентаризації на підприємстві регламентується Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV. Конкретні випадки, при яких вона обов'язкова, названо в п. 3 Інструкції з інвентаризації основних коштів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів і документів і розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну України від 11.08.94 р. № 69 (далі — Інструкція про інвентаризацію), і в п. 12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419. У цих документах серед обов'язкових випадків проведення інвентаризації зміну керівника (бригадира) не названо. Проведення інвентаризації при зміні керівника (бригадира) стає необхідністю тільки тоді, коли на підприємстві застосовується колективна (бригадна) матеріальна відповідальність (п. 4 Інструкції про інвентаризацію).
Із приводу Вашого запитання слід ще згадати, що інвентаризацію обов'язково проводять при зміні матеріально відповідальних осіб (пп. «в» п. 3 Інструкції про інвентаризацію). Отже, з'ясуємо, чи не належності до них керівники.
До матеріально відповідальних осіб належать працівники, посади яких зазначено в Переліку посад і робіт, з якими можуть укладатися договори про повну матеріальну відповідальність, затвердженому ще постановою Держкомпраці СРСР від 28.12.77 р. № 447. Вони повинні обіймати посади або виконувати роботи, які безпосередньо пов'язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням переданих їм цінностей (ст. 1351 Кодексу законів про працю України).
Таким чином, якщо з попереднім керівником не було укладено договір про повну матеріальну відповідальність, колективна матеріальна відповідальність на фірмі відсутня, то інвентаризація при зміні керівника підприємства не обов'язкова.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.11.2014

Рубрики:

»  Інвентаризація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу