«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Адмінарешт працівника на 10 днів - не привід для звільнення

Кількість переглядів3633

Адмінарешт працівника на 10 днів - не привід для звільнення
Чи вважається прогулом відсутність працівника на підприємстві протягом 10 днів через відбування покарання у вигляді адмінарешту?
Відповідь

Перебування працівника під адмінарештом є поважною причиною відсутності на роботі, оскільки він позбавлений волі і примусово утримується протягом встановленого законом часу у спеціальних приміщеннях органів внутрішніх справ. А відтак, ототожнювати відсутність працівника на роботі за таких обставин із прогулом (відсутність без поважних причин) не можна.

 

Підтвердженням факту адмінарешту є копія постанови суду, яка має надсилатися за місцем роботи, навчання, проживання заарештованого.


Нагадаємо: ч. 3 ст. 328 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що особам, підданим адмінарешту, за час перебування під арештом зарплат за місцем постійної роботи не виплачують.


Прогул: як за це можуть звільнити.


Змінено умови звільнення та посилено матвідповідальність посадових осіб.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.11.2014

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу