«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Мобілізовано самозайняту особу: що з податками та єдиним внеском

Кількість переглядів8599

Мобілізовано самозайняту особу: що з податками та єдиним внеском
Чи повинні мобілізовані самозайняті особи нараховувати, сплачувати та звітувати з податку на доходи чи єдиного податку та єдиного внеску під час військової служби в особливий період?
Відповідь

 

Самозайняті особи, які проходять військову службу в особливий період, звільнені від нарахування, сплати та подання звітності з податку на доходи та єдиного податку. Для цього, протягом 10 днів після демобілізації неообхідно подати до фіскального органу за місцем реєстрації заяву та копію військового квитка чи іншого документа з даними про призов на військову службу. Після надання цих документів контролюючі органи списуватимуть податковий борг підприємця як безнадійний. Тому штрафи та пеню на нього не нараховуватимуть.


Також, на період проходження військової служби підприємці звільнені від сплати за себе єдиного внеску. Але тільки якщо вони не здійснювали в цей період госпдіяльності, відповідно, не отримували дохід та надали підтверджуючі документи з військкоматів із зазначенням періоду перебування на службі.


Якщо ж мобілізований підприємець чи самозайнята особа має найманих працівників, які продовжують працювати на нього під час його мобілізації, він зобов'язаний уповноважити іншу особу на виплату зарплати. Вона й буде нараховувати і утримувати податок на доходи та єдиний внесок із виплат найманим працівникам.


Додатково на цю тему:
Єдиний податок та єдиний внесок у мобілізованого єдинника 


Як платити податки і єдиний внесок мобілізованим єдинникам 


Зарплати мобілізованих та військовий збір 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.11.2014

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Приватне підприємництво

»  Податок з доходів фізосіб

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу