«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Жінка вийшла заміж: чи має вона право на соцпільгу як одинока матір

Кількість переглядів8591

Жінка вийшла заміж: чи має вона право на соцпільгу як одинока матір
Наша працівниця користувалася соцпільгою як одинока матір. Зараз вона вийшла заміж. Чи втрачає вона право на соцпільгу? Якщо так, то з якої дати?
Відповідь

Одинокою матір'ю вважають жінку, яка на момент застосування соцпільги згідно з пп. «а» пп. 169.1.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) має дитину до 18 років і не перебуває в зареєстрованому шлюбі (пп. 1 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1227).

Оскільки жінка вийшла заміж, вона вже не підпадає під визначення одинокої матері й, відповідно, не має права на соцпільгу, передбачену пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ.

Строк закінчення надання соцпільги для одинокої матері визначає абз. 1 пп. 169.3.3 ПКУ. Однак серед підстав не зазначено реєстрацію шлюбу. Оскільки статус одинокої матері жінка втратила в місяці одруження, вважаємо, що саме цей місяць є останнім періодом надання соцпільги згідно з пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ.

 

Оскільки співробітниця втратила статус одинокої матері, заяву про застосування відповідної соцпільги роботодавець не може використовувати для зменшення бази обкладання податком на доходи. Тому необхідно, щоб співробітниця написала заяву на застосування загальної соцпільги згідно з пп. 169.1.1 ПКУ або іншої соцпільги, на яку вона має право.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.10.2014

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу