«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи позбавляють права власності на землю, не переоформлену до 2008 року?

Кількість переглядів4408

Чи позбавляють права власності на землю, не переоформлену до 2008 року?
Чи позбавляють громадян та юросіб права власності на землю, яка знаходиться у їх постійному користуванні, якщо вони не мають на це прав, у разі коли, права власності чи оренди на неї не переоформлені до 2008 року?
Відповідь

Земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, вважають сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Якщо ж відомості про них не внесено до Держреєстру земель, таку реєстрацію проводять за заявою власників на підставі техдокументації із землеустрою, в якій встановлено (відновлено) межі ділянки в натурі (на місцевості).

У свою чергу документи, якими посвідчено права власності чи постійного користування землею, у т. ч. видані до 01.01.13 р., є дійсними.

Громадяни та юрособи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки  із земель державної та комунальної власності, та не входять в коло осіб, зазначених у ч. 2 ст. 92 Земельного кодексу України, повинні були до 01.01.08 р. переоформити право власності або право оренди на них.

Однак, діюче право постійного користування землею, набуте станом на 01.01.02 р., до його переоформлення не обмежують і не скасовують.

Також, раніше ми розповідали, що реєстрацію земельних ділянок та внесення відомостей до Держкадастру відтепер проводять безкоштовно.

Лист Держземагенства «Про надання роз'яснення» від 26.08.14 р. № 18-28-0.17-10244/2-14

У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.10.2014

Рубрики:

»  Земельні відносини

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу