«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи обов’язково комунальному підприємству використовувати касовий метод пдв

Кількість переглядів5596

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ВИКОРИСТОВУВАТИ КАСОВИЙ МЕТОД ПДВ
Наше підприємство застосовує касовий метод ПДВ по розрахунках за житлово-комунальні послуги згідно п. 187.10 ПКУ, а до інших операцій застосовуємо загальні правила. Чи можна відмовитись від касового методу і вести облік ПДВ за правилом першої події?
Відповідь
Ні, ваше підприємство не може обрати спосіб обліку ПДВ. Справа в тому, що п. 187.10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено спеціальні правила для постачальників теплової енергії, газу природнього (крім скрапленого), послуг з водопостачання, водовідведення чи послуг, вартість яких включається до складу квартирної плати або плати за утримання житла. При поставці зазначених товарів/послуг визначеним у п. 187.10 ПКУ категоріям споживачів податкові зобов’язання нараховують на дату зарахування коштів на банківський рахунок підприємства, а податковий кредит відображають на дату списання коштів з банківського рахунка в оплату придбаних товарів/послуг.
Тобто для певного кола операцій працює касовий метод обліку ПДВ, а до всіх інших потрібно застосовувати загальні правила (першої події). Зазначений механізм відображення податкових зобов’язань та кредиту  розроблено спеціально для підприємств житлово-комунального господарства й він є обов’язковим.
Детально про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 83 за 2010 р., стор. 10.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.05.2011

Рубрики:

»  ПДВ

»  ЖКГ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу