«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи треба платити екоподаток підприємству, що надає послуги зі збирання та зберігання відходів

Кількість переглядів3902

ЧИ ТРЕБА ПЛАТИТИ ЕКОПОДАТОК ПІДПРИЄМСТВУ, ЩО НАДАЄ ПОСЛУГИ ЗІ ЗБИРАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВІДХОДІВ
Наше підприємство надає послуги зі збирання та зберігання відпрацьованих люмінесцентних ламп. Прийняті відпрацьовані лампи тимчасово зберігаються на нашому складі й у міру накопичення передаються спеціалізованому підприємству для їх подальшої утилізації. Чи є наше підприємство платником екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях або об'єктах?
Відповідь
Згідно з п. 240.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платниками екоподатку, зокрема, виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють розміщення відходів. У свою чергу, розміщення відходів — це зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр і тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами (пп. 14.1. 223 ПКУ).
Тобто платниками екоподатку виступають не тільки підприємства, що одержали спецдозвіл у сфері поводження з відходами, але й будь-які суб'єкти господарювання, що тимчасово зберігають відходи.
Згідно з Класифікатором відходів (ДК 005-96), затвердженим і введеним в дію наказом Держстандарту України від 29.02.96 р. № 89, до відходів належать, зокрема, люмінесцентні лампи (код – 3210.3.1.01). Крім того, для них пп. 246.1.2 ПКУ встановлено окрему ставку податку – 7,5 грн/од.
Таким чином, навіть за тимчасове зберігання відпрацьованих люмінесцентних ламп вам необхідно платити екологічний податок. Докладніше про тонкощі розрахунку податку ви довідаєтеся з публікації в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 3 за 2008 р., на стор. 9–11. Висвітлені в ній питання зберегли актуальність і після набрання чинності ПКУ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.05.2011

Рубрики:

»  Брудний збір

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу