«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як нумерувати послідовно виписані податкові накладні та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників

Кількість переглядів6182

ЯК НУМЕРУВАТИ ПОСЛІДОВНО ВИПИСАНІ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ ТА РОЗРАХУНКИ КОРИГУВАННЯ КІЛЬКІСНИХ І ВАРТІСНИХ ПОКАЗНИКІВ
У разі послідовної виписки податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників –– як треба їх нумерувати в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних? Вести загальну чи окрему нумерацію податкових накладних та розрахунків коригування?
Відповідь

На обов’язковій відповідності номера податкової накладної (або ж розрахунку коригування), який фіксують у гр. 3 р. I «Видані податкові накладні» Реєстру виданих та отриманих податкових накладних, та порядкового номера запису, що записують у гр. 1 цього розділу Реєстру, податківці акцентували увагу в листі ДПАУ від 26.01.11 р. № 2094/7/16-1117 (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 13 за 2011 р., стор. 64). Зокрема, про відповідність номерів у гр. 3 та гр. 1 красномовно свідчила фраза, присвячена реєстрації податкових накладних у спеціальних реєстрах (сільгоспвиробників, переробників): «порядковий номер (графа 3 Реєстру) відповідає порядковому номеру такої податкової накладної. Тобто після номера з графи 1 через дріб вказується код спеціального режиму та/або числовий код філії (виділено нами. — Прим. ред.)». Таким чином, дійсно, у разі послідовної виписки податкової накладної, розрахунку коригування та ще однієї податкової накладної ці документи отримають номери відповідно до номера запису в гр. 1 р. I Реєстру. Тобто перша податкова накладна матиме № 1, розрахунок коригування йтиме одразу під № 2, а чергова податкова накладна отримає № 3. Тож дійсно, розрахунок коригування матиме № 2 (навіть якщо він взагалі є першим виписаним з початку року), а податкової накладної з № 2 не буде зовсім.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.05.2011

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу