«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може мобілізований підприємець не звітувати та не сплачувати податки у період служби

Кількість переглядів7387

Чи може мобілізований підприємець не звітувати та не сплачувати податки у період служби
Відповідь

Так, тимчасово мобілізованих підприємців звільнено від обов'язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з податку на доходи, єдиного податку, а також ЄСВ за себе на весь період такої служби.

Водночас, якщо підприємець використовує найману працю (і працівники продовжують працювати в період мобілізації підприємця), то він замість себе повинен назначити уповноважену особу, яка виплачуватиме зарплату працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання податку на доходи і ЄСВ з таких виплат нестиме уповноважена особа.

При цьому підприємець лише після демобілізації повинен буде сплатити податок на доходи та ЄСВ за найманих працівників протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації. А штрафні та фінансові санкції не нараховуватимуть.

Щоб отримати таку пільгу, демобілізований підприємець зобов'язаний протягом 10 днів після свого поверення з війська надати податківцям такі документи:

- заяву про надання пільги в довільній формі;

- копію військового квитка або іншого документа, який підтверджує призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Зауважимо: на нашу думку, мобілізовані підприємці не зобов'язані звітувати з податку на доходи та ЄСВ і за своїх працівників. Така повинність виникне лише після демобілізації. Детальніше про всі нюанси оподаткування мобілізованих підприємців див. у газеті «Все про бухгалтерський облік»  № 58 за 2014 рік.

Роз'яснення Державної фіскальної служби України «Чи звільняються від подання податкової звітності суб'єкти господарювання у зв'язку з мобілізацією до Збройних сил України» від 03.09.14 р. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.09.2014

Рубрики:

»  Єдиний податок

»  Податок з доходів фізосіб

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу