«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може підприємство використовувати електронні гроші як торговець і як користувач

Кількість переглядів2854

Чи може підприємство використовувати електронні гроші як торговець і як користувач
    Підприємство приймає платежі за товар електронними грошима. Водночас, за деякі товари/послуги підприємство також розраховується електронними грошима.
    Чи може суб'єкт господарювання бути як користувачем електронних грошей, так і приймати електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги?
Відповідь
   Національний банк України роз’яснив — для торговців (суб'єктів господарювання), які приймають від користувачів електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги, не встановлено обмежень щодо суми електронних грошей, яка може перебувати на електронному пристрої.
   Якщо суб'єкт господарювання - торговець має намір приймати електронні гроші як оплату за товари, роботи, послуги (торговець) і бути одночасно користувачем, банк-емітент повинен відкрити йому окремі облікові записи (електронні гаманці тощо):
   — як торговцю (для приймання електронних грошей від користувачів як оплату за товари, роботи, послуги);
   — як користувачу (для купівлі електронних грошей і здійснення оплати господарських, виробничих потреб).
    Нагадаємо, суми електронних грошей на електронному пристрої, що перебуває у розпорядженні користувача обмежено 8000 грн (для поповнюваних електронних пристроїв) та 2000 грн (для не поповнюваних електронних пристроїв) — п. 2.4 Положення про електронні гроші в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 04.11.10 р. № 481.
    Детальніше щодо статусу електронний грошей можна прочитати у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2014 р., стор. 20.
    Лист НБУ «Щодо використання електронних грошей в Україні» від 26.06.14 р. № 25-109/33434

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.08.2014

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу