«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Держслужбовець може бути засновником неприбуткової організації

Кількість переглядів9436

ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ МОЖЕ БУТИ ЗАСНОВНИКОМ НЕПРИБУТКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
Чи може державний службовець бути засновником, членом правління чи заступником голови неприбуткової громадської організації?
Відповідь

Так, державний службовець може бути засновником, членом правління чи заступником голови неприбуткової громадської організації. При цьому він не може отримувати прибуток від результатів діяльності такої організації.

Адже для держслужбовців існує загальновідома заборона входити до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, якщо метою її створення  є одержання прибутку. Однак громадське об'єднання за своєю суттю є непідприємницьким товариством, а його основною метою не є одержання прибутку. А тому згадана заборона не належить до  взаємовідносин держслужбовців з неприбутковими організаціями.

Про те, чи має право держслужбовець володіти корпоративними правами, ми говорили в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 26 за 2014 рік.

Роз'яснення Нацдержслужби України «Щодо можливості державного службовця бути засновником, членом правління та заступником голови неприбуткової громадської організації» від 15.08.14 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.08.2014

Рубрики:

»  Неприбуткові організації

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу