«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Вилучити податкову накладну з реєстру не можна

Кількість переглядів4209

ВИЛУЧИТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ З РЕЄСТРУ НЕ МОЖНА
Підприємство помилково зареєструвало податкову накладну (далі -ПН) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), яку реєструвати не потрібно було. Чи можна тепер її звідти вилучити?
Відповідь

Вилучати ПН, яка була помилково зареєстрована платником податку в ЄРПН, не можна.

При цьому в ЄРПН платник може зареєструвати правильно оформлену ПН. Контрагент включить її до реєстру виданих та отриманих ПН і відобразить в декларації.

В свою чергу, наявність в ЄРПН ПН з помилками спричиняє розбіжності між даними реєстру та сумою податкового кредиту платника податку - покупця.

Тому контролери можуть направити письмовий запит платнику ПДВ. А він протягом 10 робочих днів повинен надати пояснення контролюючому органу щодо суті таких розбіжностей. Якщо цього не зробити, фіскали можуть завітати до нього з документальною позаплановою перевіркою.

Про те, як залагодити ситуацію при реєстрації помилкової податкової накладної, читайте в № 86 газети «Все про бухгалтерський облік» за 2013 рік на стор. 10.

Також про успішне оскарження незареєстрованих податкових накладних ви можете детально прочитати в № 27 газети «Все про бухгалтерський облік»  за 2014, на стор. 21.

За інформацією офіційного веб-сайта ДФС http://sfs.gov.ua

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.08.2014

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу