«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як відновити податковий кредит при експорті зерна

Кількість переглядів4223

ЯК ВІДНОВИТИ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ ПРИ ЕКСПОРТІ ЗЕРНА
Підприємством у грудні 2013 р. придбано у сільськогосподарського підприємства - виробника зерно для реалізації на експорт, сплачену суму ПДВ до податкового кредиту не включено, оскільки операції з вивезення зерна в митному режимі експорту у грудні 2013 р. звільнялися від оподаткування. У січні 2014 р. придбане зерно було експортовано і застосовано нульову ставку ПДВ.
Чи може підприємство включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при придбанні зерна у грудні 2013 р.?
Відповідь

Так, підприємство може включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при придбанні зерна у грудні 2013 року, яке було реалізовано на експорт у січні 2014 року. Відновити «вхідний» ПДВ можна на підставі бухгалтерської довідки.

Це пов'язано з тим, що момент реалізації зерна припадає  на період з 01.01.14 р. по 31.03.14 р., у який діяла норма п. 197.21 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). А згідно цього пункту під звільнення потрапляє постачання та експорт зернових товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому пільговий режим не поширюється на:

- постачання та експорт таких культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками;

- постачання та експорт зерна та техкультур підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників,

- постачання таких зернових і технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з ПДВ.

В свою чергу,  згідно з п. 198.4 ПКУ до податкового кредиту за придбаними товарами/послугами не можна віднести вхідний ПДВ, якщо вони призначені для  використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільнені від ПДВ.

А оскільки у даній ситуації операція з експорту зерна потрапляє під виключення з пільгового режиму оподаткування - експортується за ставкою 0 %, тому вважається такою, що використовується у оподаткованих операціях. Відповідно дія п. 198.4 ПКУ не розповсюджується на таку операцію і платник податку має повне право включити до податкового кредиту суму вхідного ПДВ, зазначеного у податковій накладній по придбаному зерну на підставі бухгалтерської довідки. 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.08.2014

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу