«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Припинення повноважень посадовця як підстава для звільнення з ініціативи роботодавця

Кількість переглядів5601

ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ПОСАДОВЦЯ ЯК ПІДСТАВА ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ З ІНІЦІАТИВИ РОБОТОДАВЦЯ
Я обіймаю посаду директора підприємства. Однак власник товариства висловив намір припинити мої повноваження та розірвати зі мною трудовий договір на підставі п. 5 ст. 41 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП). Роз'ясніть, будь ласка, яких осіб трудове законодавство вважає «посадовими особами» юросіб.
Відповідь

З 01.06.14 р. додатковою підставою розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов є припинення повноважень посадових осіб (п. 5 ст. 41 КЗпП). Коли і як застосовувати цю нову підставу звільнення ми розповіли у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 53 за 2014 р., стор. 6.

Державна інспекція України з питань праці роз'яснила: незважаючи на те, що у трудовому законодавстві відсутнє визначення поняття "посадова особа", цей термін є синонімом до поняття "службова особа".

Службовими особами вважають осіб, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади (місцевого самоврядування), обіймають постійно чи тимчасово в органах держвлади, органах місцевого самоврядування, на держ- чи комунпідприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким їх наділив повноважний орган держвлади (місцевого самоврядування), повноважний орган чи повноважна особа підприємства, установи, організації (примітка до ст. 364 Кримінального кодексу України).

Організаційно-розпорядчими обов'язками є обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів, їх заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо) - постанова Пленуму Верховного суду України від 26.04.02 р. № 5.

Тож посадовими особами товариства визнають голову та членів виконавчого органу, голову ревізійної комісії (ревізора), а у разі створення ради товариства (спостережної ради) - голову і членів цієї ради.

Роз'яснення Державної інспекції України з питань праці «Категорія "посадові особи" у трудовому законодавстві» від 24.07.14 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.08.2014

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу