«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Платник податку на прибуток з річним періодом звітування нараховує й сплачує проценти. як йому розрахувати курсові різниці?

Кількість переглядів4767

ПЛАТНИК ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК З РІЧНИМ ПЕРІОДОМ ЗВІТУВАННЯ НАРАХОВУЄ Й СПЛАЧУЄ ПРОЦЕНТИ. ЯК ЙОМУ РОЗРАХУВАТИ КУРСОВІ РІЗНИЦІ?
Підприємство сплачує щомісяця авансові внески з податку на прибуток і подає Декларацію з податку на прибуток один раз на рік. Як правильно розрахувати курсові різниці на проценти за кредитом?
Відповідь

Нагадаємо, що правила податкового обліку операцій з інвалютою регулює пп. 153.1.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), відповідно до якого курсові різниці за монетарними статтями балансу розраховують згідно з П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі - П(С)БО 21). Нараховані за кредитним договором з нерезидентом відсотки є монетарною статтею. Ви нараховуєте відсотки за таким договором щомісяця. А відповідно до п. 8 П(С)БО 21 курсові різниці визначають на дату здійснення госпоперації, у тому числі визначення витрат згідно з п. 5 (П)СБУ 21), і на дату балансу.

Тобто курсову різницю, виходячи з вимог згаданої вище норми ПКУ, потрібно розраховувати за даними бухгалтерського обліку на дату нарахування відсотків, на дату балансу і на дату погашення заборгованості за відсотками, тобто на дату їх перерахування нерезиденту.

У податковому обліку відсотки відображають у складі податкових витрат за датою їх визнання згідно з правилами бухобліку (пп. 138.5.2 ПКУ). Курсові різниці також відображають згідно з даними бухобліку. Однак у Декларації з податку на прибуток вони будуть відображені тільки наприкінці року.

Докладно про відображення в податковому обліку відсотків за кредитними договорами з нерезидентом можна прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38-39 за 2013 р., стор. 22. Детальніше з нашим підходом до розрахунків курсових різниць платником податків з річним періодом звітування можна ознайомитися в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 53 за 2014 рік, на стор. 9.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.07.2014

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу