«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Виплата держдивідендів: як показати в звітності

Кількість переглядів3274

ВИПЛАТА ДЕРЖДИВІДЕНДІВ: ЯК ПОКАЗАТИ В ЗВІТНОСТІ
Як відобразити в податковій звітності виплату держдивідендів?
Відповідь

Міндоходів нагадало нюанси відображення в звітності виплати держдивідендів.

Серед усього зазначено, що суму частини чистого прибутку (доходу), що відраховується до держбюджету, відображають у рядку 07 Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями*.

Окрім цього, суму держдивідендів державні унітарні підприємства та їх об'єднання визначають в Декларації з податку на прибуток підприємства (далі - Декларація)**. Якщо точніше, то суму виплачених у звітному (податковому) періоді дивідендів (прирівняних до них платежів) відображають у рядку 1 додатка АВ "Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів)" до рядка 20 Декларації, у періоді їх фактичної сплати.

При цьому, сума авансового внеску при виплаті дивідендів, що має бути сплачена у звітному періоді, відображається у рядку 5 додатка АВ до Декларації, із якої у рядку 5.1 додатка АВ виокремлюється сума авансового внеску у зв'язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) у звітному періоді, що має бути сплачена за місцем знаходження юрособи, та переноситься до рядка 20 Декларації. Разом з цим сума авансового внеску у зв'язку з виплатою дивідендів, що має бути сплачена у звітному (податковому) періоді, з рядка 5 додатка АВ переноситься у рядок 13.3 додатка ЗП до рядка 13 Декларації.

Сума авансового внеску з податку на прибуток при виплаті держдивідендів визначається наростаючим підсумком із урахуванням показників попереднього звітного періоду поточного року.

Більше про порядок звітування та виплати держдивідендів дізнаєтесь у газеті «Все про бухгалтерський облік» №№ 41101 за 2013 р., стор. 8, 34 відповідно.

 

* Форма Розрахунку затверджена наказом ДПА України від 16.05.11 р. № 285

** Форма Декларації затверджена наказом Міндоходів України від 30.12.13 р. № 872

 

Лист Міндоходів України від 14.04.14 р. № 6600/6/99-99-19-03-02-15

«Щодо відображення у звітності виплати держдивідендів»

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.07.2014

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу