«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи необхідно забудовнику в разі залучення субпідрядників отримувати ліцензію?

Кількість переглядів5348

ЧИ НЕОБХІДНО ЗАБУДОВНИКУ В РАЗІ ЗАЛУЧЕННЯ СУБПІДРЯДНИКІВ ОТРИМУВАТИ ЛІЦЕНЗІЮ?
Підприємство-підрядник залучає до виконання будівельних робіт субпідрядників. Чи потрібно отримувати ліцензію на виконання будівельних робіт?
Відповідь

Фахівці Держкомпідприємництва нагадали, що на сьогодні підприємець зобов'язаний отримувати ліцензію тільки на виконання будівельних робіт із будівництва об'єктів архітектури IV та V категорій складності.

При цьому будівництво об'єктів, які виконуються будівельними компаніями для інших суб'єктів або на їх замовлення, здійснюється на умовах підряду. Підрядник має право залучати до виконання договору третіх осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результати їхньої роботи. У цьому випадку підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядниками - як замовник.

Генеральний підрядник координує діяльність субпідрядників на будівельному майданчику, здійснює контроль за виконанням ними договірних зобов'язань, відповідає за організацію будівельного виробництва тощо.

Договір підряду укладають замовник із підрядником, який здійснюватиме реалізацію основних (профільних) розділів проекту відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації.

Тож підряднику в разі набуття ним статусу генерального підрядника достатньо мати ліцензію на виконання будівельних робіт, які він здійснюватиме власними силами на об'єкті будівництва, за відповідним класом наслідків, зазначеним у додатку до ліцензії.

За інформацією сайта Держкомпідприємництва (http://www.dkrp.gov.ua/)

У відповіді враховано норми законодавства станом на 14.07.2014

Рубрики:

»  Будівництво

»  Патентування й ліцензування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу