«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Річний платник податку на прибуток отримав поворотку від неплатника: нюанси обліку

Кількість переглядів3538

РІЧНИЙ ПЛАТНИК ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ОТРИМАВ ПОВОРОТКУ ВІД НЕПЛАТНИКА: НЮАНСИ ОБЛІКУ
Як в річній декларації з податку на прибуток відображається сума отриманої від неплатників податку на прибуток поворотної фінансової допомоги?
Відповідь

Платники податку на прибуток, для яких базовим податковим періодом є календарний рік, суму отриманої від неплатників податку на прибуток поворотної фінансової допомоги (далі - ПФД), що залишилась неповерненою на кінець звітного року, включають до складу доходів у річній декларації.

У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник її повертає, він відображає у витратах суму поверненої ПФД за наслідками того звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення.

Наприклад, якщо такий платник податку, отримав 10.03.13 р. суму ПФД від неплатника податку на прибуток та повернув її 16.01.14 р., то платник повинен включити в доходи у декларації за 2013 рік суму поворотної фінансової допомоги, що залишилась неповерненою станом на 01.01.14 р.

При цьому у декларації за I квартал 2014 року або 2014 рік в залежності від того, який базовий (звітний) період використовуватиме платник у 2014 році, суму повернутої допомоги він може включити до складу витрат.

Із іншими запитаннями-відповідями можна ознайомитися в Узагальнюючій податковій консультації щодо податкового обліку поворотної фінансової допомоги, затвердженої наказом Міндоходів від 01.07.14 № 367.

Роз'яснення Міндоходів України «Як в річній декларації з податку на прибуток відображається сума отриманої від неплатників поворотної фінансової допомоги?» від 09.07.14 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.07.2014

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу