«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Порядок надання профспілками матеріальної допомоги своїм членам

Кількість переглядів11896

ПОРЯДОК НАДАННЯ ПРОФСПІЛКАМИ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ СВОЇМ ЧЛЕНАМ
Однією зі статей витрат нашої профспілки є надання матеріальної допомоги своїм членам. Підкажіть, який згідно з новим Податковим кодексом України порядок надання профспілками матдопомоги?
Відповідь
Відповідно до пп. 165.1.47 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не включають до загального оподатковуваного доходу суми виплат або відшкодувань (крім зарплати або інших виплат і відшкодувань за цивільно-правовими договорами), які здійснюють профспілки своїм членам протягом року в сумі, що сукупно не перевищує в 2011 році 1320 грн. Тут же сказано, що згадані виплати повинні здійснюватися в розмірах і на цілі, установлені загальними зборами членів профспілки.
Останнє речення потрібно розглядати крізь призму Закону України «Про професійні тільки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV. Так, зокрема, відповідно до його пп. 9 ст. 14 у статутах (положеннях) профспілки прописують джерела надходження (формування) коштів і напрямки їх використання. На підставі останніх профспілкові організації щорічно затверджують кошторис планових доходів і витрат. Тому, щоб здійснити ту або іншу виплату, потрібно спочатку передбачити її в кошторисі. До речі, це підкреслювали й фахівці ДПАУ та Федерації профспілок України у своїх листах від 16.02.11 р. № 4284/7/17-0717, від 15.02.11 р. № 58/01-16/330.
Крім того, рішення про надання матеріальної допомоги члену профспілки приймають вибору органи профспілки на підставі отриманих заяв від членів профспілки. Його оформлюють протоколом. Звичайно, зазначені в протоколі виплати повинні відповідати затвердженим у кошторисі запланованим витратам профспілки на поточний рік. Адже, як ми тільки що зазначили, всі виплати профспілки здійснюють виходячи із планових статей витрат на поточний рік.
Таким чином, у протоколі слід зафіксувати перелік всіх виплат і відшкодувань, здійснюваних профспілкою своїм членам, а також їх розмір.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 16.03.2011

Рубрики:

»  Неприбуткові організації

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу