«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як оформити повторну декретну відпустку

Кількість переглядів9727

ЯК ОФОРМИТИ ПОВТОРНУ ДЕКРЕТНУ ВІДПУСТКУ
Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, знову вагітна. Як правильно оформити повторну відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами?
Відповідь

У такому разі відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами оформлюють у загальному порядку:

1. Застрахована особа, яка під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку завагітніла та отримала листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами*, має звернутися до роботодавця із заявою** про надання їй на підставі такого листка непрацездатності відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

2. На підставі зазначеної заяви роботодавець видає наказ про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

3. Створена на підприємстві комісія (уповноважений) із соціального страхування приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах. Відповідне рішення комісії оформлюють протоколом. Документи для призначення такої допомоги комісія розглядає не довше 10 днів з дня їх надходження. Виплачують допомогу в найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.

 

Важливо! При цьому право на отримання допомоги по догляду за першою дитиною до досягнення нею трирічного віку не втрачається.

 

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами: право, документи й порядок призначення - читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 99 за 2013 р., стор. 45.

 

* Зразок листка непрацездатності затверджено наказом МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.04 р. № 532/274/136-ос/1406

 

**Зразок заяви можна знайти в додатках до газети «Все про бухгалтерський облік» № 48 за 2014 р.

 

 

Роз'яснення Державної інспекції України з питань праці від 24.06.14 р.

Оформлення повторної декретної відпустки

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.07.2014

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу