«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як визначити штатну чисельність працівників для звіту з єдиного внеску

Кількість переглядів21418

ЯК ВИЗНАЧИТИ ШТАТНУ ЧИСЕЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ ДЛЯ ЗВІТУ З ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Як визначити штатну чисельність працівників для заповнення звіту з єдиного внеску?
Відповідь

ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що штатною чисельністю працівників вважають встановлений роботодавцем на перше число звітного періоду склад працівників, з якими укладено трудовий договір відповідно до затвердженого роботодавцем штатного розпису.

При цьому в таблиці 1 Додатка 4 Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску показник «середньооблікова кількість штатних працівників» визначають відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.05 р. № 286. У такий чисельності також враховують:

- працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність (показник заповнюють відповідно до наказу Мінпраці України «Про затвердження форми звітності N 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» від 10.02.07 р. № 42);

- працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (показник заповнюють відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI).

Нагадаємо: до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:

1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:

- має на утриманні дітей віком до шести років;

- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину- інваліда;

- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда І групи (незалежно від причини інвалідності);

2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

3) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

4) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

5) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;

6) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

7) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Питанням зайнятості населення присвячено спецвипуск газети «Все про бухгалтерський облік» № 68 за 2013 р. А нормативні документи з цього питання знайдете у № 58-59 за 2013 р.

За даними офіційного веб-сайта ГУ Міндоходів України у м. Києві http://kyiv.minrd.gov.ua

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.06.2014

Рубрики:

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

»  Оплата праці, індексація

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу