«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підприємці-єдинники сплачують єдиний внесок за себе щоквартально, а за найманих працівників – щомісячно

Кількість переглядів7712

ПІДПРИЄМЦІ-ЄДИННИКИ СПЛАЧУЮТЬ ЄДИНИЙ ВНЕСОК ЗА СЕБЕ ЩОКВАРТАЛЬНО, А ЗА НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ – ЩОМІСЯЧНО
Як підприємцю сплачувати єдиний внесок за себе та найманих працівників?
Відповідь

Спеціалісти Міндоходів проінформували, що підприємці-єдинники є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та зобов'язані сплачувати його за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Такі платники нараховують його в розмірі 34,7% від суми доходу, що визначається ними самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Податківці нагадали, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - це максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок (у 2014 році - 20 706 грн).

Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, якувизначають розрахунково як добуток мінзарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. У 2014 році мінзарплата складає 1218 грн. Отже, мінімальний страховий внесок для фізичної особи - платника єдиного податку у 2014 році в розрахунку на місяць складає 422,65 грн (1218х34,7%) та на квартал - 1267,95 грн (422,65х3).

Також підприємців, які мають найманих працівників, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску податкова інспекція застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції у розмірі 10 відсотків своєчасно несплачених сум.

Водночас, на суму заборгованості нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати включно.

Про те,  як та коли у Звіті з ЄСВ відображати інформацію про нове робоче місце, читайте у випуску газети «Все про бухгалтерський облік» №  4 за 2014 рік, на стор. 10.

За інформацією ГУ Міндоходів у м. Києві

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.06.2014

Рубрики:

»  Приватне підприємництво

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу